• Wpisów:247
  • Średnio co: 9 dni
  • Ostatni wpis:4 lata temu, 14:17
  • Licznik odwiedzin:15 162 / 2396 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Graliście w gre TDA ?
http://www.giercownia.pl/gra/30132/house_of_anubis/
W tej grze chyba chodzi o to żeby znaleść wszystkie relikty i złożyć kielich Ankh.
Naprawdę jest super, ja jeszcze nie znalazłam wszystkich reliktów.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
Przypomina Wam ona kogoś ?


To aktorka, która grała Senkharę - to duch zapomnianego władcy Egiptu, którego Nina Martin przypadkowo i nieświadomie uwolniła z kielicha Ankh.Historia

Niegdyś była władczynią Egiptu, o której niemalże wszyscy już zapomnieli. Jedynie nieliczni pamiętają choćby jak miała na imię. Nina nieświadomie uwolniła ją z Kielicha Ankh, teraz Senkhara pragnie Maski Anubisa, by móc stać się boginią. Do tego potrzebna jest także Wybrana, którą naznaczyła klątwą, wraz z resztą klubu Sibuna. Jedynie Nina może ją widzieć i z nią rozmawiać, w późniejszym czasie tę "umiejętność" posiada także Eddie. Pod koniec sezonu Senkhare widzi także Joy, mimo że zjawa nie rzucila na nią klątwy. W pewnym momencie Senkhara nieświadomie nagrywa się na jedną z kamer włączonych w zupełnie innym celu. Wtedy to Eddie pokazuje nagranie Marze i razem chcą pokazać to całej szkole w postaci artykułu do gazetki internetowej . Pomysł ten jednak zostaje wycofany. Widmo najczęściej objawia się w snach innych, w ten sposób także naznaczyła swoje ofiary. W rzeczywistosci klątwy rzucała tylko podczas zadania z Pieśnią Hathor. W ten sposób zmusza Ninę do odnalezienia skarbu. Więcej o niej dowiadujemy się z Pieśni Hathor. Była macochą Tutenchamona i zabiła go w celu pozyskania władzy. Ostatecznie zostaje wtrącona do Egipskiego Piekła, po opanowaniu ciała Rufusa, który nie miał czystego serca zakładając maskę. Jej dalsze losy są nieznane.
  • awatar ♥♥Anuubiska14♥♥: Biedna Sophia [*] ;( ;( Świetna aktorka <3 :c
  • awatar LoveTDA: Szkoda, że nie żyje ;c. I jeszcze w 2 sezonie Fabian z nią rozmawiał, wtedy jak Nina wypadła z gry w Senet.
  • awatar Nie śpię,bo swatam Victerę ♥: Moja kochana Sophia Haque [*]. Tęsknię za nią ;c Szkoda, naprawdę szkoda, że już nie żyje. ;( Postać Senkhary była jedną z moich ulubionych. ;c
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
I odpadł Fabian. Jeszcze tylko Alfie i Eddie. Kogo wybierzecie ?
 

 
Hejka !
Jestem tylko na chwilkę. Przez kilka dni mnie może nie być, ponieważ jadę nad morze. Postaram się to jakoś nadrobić.
Pozdrawiam !
 

 
Właśnie oglądam stare odcinki TDA - 1 sezon. Szkoda, że w 3 nie było Niny, Tamte sezony jakoś bardziej mi się podobały. Mam nadzieję, że będzie 4 sezon. Dam wam link na stronkę :
http://www.kreskoweczki.pl/fullscreen/
Tam są chyba wszystkie odcinki TDA, nie wiem dokładnie, ale jest super jakość-

 

 
Siemka !
Zauważyliście małe zmiany ?
Na blogu leci muzyka ( To jej zasługa : http://tdanubisakochamy.pinger.pl/ )
I zmieniłam tło.
Jak wam się podoba ?
 

 
Hej!
Dziś na początek zdjęcia.

 

 
Mam następne dwie sondy.Z którą powinien być Fabian ?
 

 
Siemka !
Chciałam się was zapytać co byście chcieli zobaczyć na moim blogu ?
 

 
Hejka !
Mam dla was prośbę.
Możecie wchodzić na jej bloga ?
http://tdanubisakochamy.pinger.pl/
Musi mieć 2000 wejść do 9 sierpnia.
Proszę. !
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
Zrobiłam dla was kilka sond, mam nadzieję, że się wam się spodobają. Może jeszcze dzisiaj kilka wstawię.

1


2


3
 

 
Wpis tylko dla właściciela minibloga

Wpis prywatny. Może go zobaczyć tylko właściciel minibloga.

 

 
Nathalia Ramos ( Nina Mrtin) - 3 lipca 1992 r.
Brad Kavanagh (Fabian Rutter)- 21 sierpnia 1992 r.
Ana Mulvoy Ten (Amber Millington)- 8 maja 1992 r.
Jade Ramsey (Patrcia Williamson)-10 lutego 1988r.
Eugene Simon (Jerome Clarke) - 11 czerwca 1992 r.
Alex Sawyer (Alfie Lewis) - 13 lutego 1993 r.
Tasie Lawrence (Mara Jaffray)- 22 grudnia 1993 r.
Bobby Lockwood (Mick Campbell)- 24 maja 1993r.
Klariza Clayton (Joy Mercer) - 9 marca 1989 r.
Burkely Duffield ( Eddie Miller)-9 sierpnia 1992r.
Alexandra Shipp (KT Rush) -16 lipca 1991 r.
Louisa Connolly-Burnham (Willow Jens) - 23 czerwca 1992 r.
 

 
Odpada Mick. I kto dalej ?
 

 
Siemka !
Mam dla was pierwszą odpadywankę.
 

 
Victor Rodenmaar, Jr. (Francis Magee) – pan domu, nie lubi nikogo, prócz swojego wypchanego kruka Korbiera. Jest członkiem tajemniczego stowarzyszenia.


Trudis „Trudy” Rehman (Mina Anwar) – gospodyni Domu Anubisa, w 2 sezonie zwolniona; staje się zastępcą kuratora wystawy. W sezonie 3. powraca do domu Anubisa jako opiekunka.


Eric Sweet (Paul Anthony-Barber) – dyrektor szkoły, ojciec Eddiego, świetnie zna się na hieroglifach. Wspiera Jerome’a w odzyskaniu tarczy Frobisherów. Jest członkiem tajemniczego stowarzyszenia.


Sarah Frobisher-Smythe (Rita Davies) – córka założycieli Domu Anubisa, mieszkała w domu opieki pod imieniem i nazwiskiem Emily Grand. Umarła w 2 sezonie.

Jason Winkler (Jack Donnelly) – nauczyciel. Początkowo pomaga Patricii, jednak zostaje wciągnięty do stowarzyszenia Victora. Najprawdopodobniej umarł między sezonami.


Daphne Andrews (Julia Deakin) – nauczycielka
języka francuskiego, w 1. sezonie była członkiem stowarzyszenia Victora. W 2. sezonie rezygnuje z pracy.


Robbie (James Gandhi) – chłopak, kocha się w Patricii, lecz ona nie jest nim zainteresowana.
Poppy Clarke (Frances Encell) (sezon 2) – jest młodszą siostrą Jerome’a. Jej najlepszą przyjaciółką jest Mara.


Senkhara (Sophiya Haque) (sezon 2) – zjawa, egipska bogini, dotykiem rzuca na innych klątwę.


Vera Devenish (Poppy Miller) (sezon 2) – zatrudnia się jako gospodyni, po odejściu Trudy, lecz tak naprawdę współpracuje z Rufusem Zeno.


Piper Williamson (Nikita Ramsey) (sezon 2) – siostra bliźniaczka Patricii. Są takie same z wyglądu, ale mają różne charaktery.


Rufus Zeno (Roger Barclay) – czarny charakter. Jako mały chłopiec był przyjacielem Victora Rodenmaara Jr. i Sary Frobisher-Smythe. W 1. sezonie rywalizuje z Victorem, swoim dawnym przyjacielem, o zdobycie kielicha Ankh. W 2 sezonie podaje się za anonimowego „Zbieracza”. Jego głównym celem było posiadanie Maski Anubisa i zdobycie Życia Pozagrobowego.


Caroline Denby (Susy Kane) (sezon 3) – nowa nauczycielka. Podaje się za swoją siostrę Harriet. W dzieciństwie została adoptowana przez rodziców Harriet. Nie ma dobrych intencji.


Harriet Denby (Bryony Affersoon) (sezon 3) - przyrodnia siostra Caroline. Jest prawdziwą strażniczką. Caroline zamknęła ją w szpitalu psychiatrycznym aby ukraść jej tożsamość.


Robert Frobisher-Smythe (John Sackville) (sezon 3) – ojciec Sary i pradziadek K.T. człowiek w kapsule.
 

 
Nina Martin (Nathalia Ramos) – Jest nieco nieśmiałą i naiwną dziewczyną, jednakże jest również sprytna i posiada silną osobowość. Jest Wybraną, osobą która może przejść do pozagrobowego świata i stać się bogiem. Na początku nie wszyscy darzą ją sympatią i zaufaniem, ze względu na to iż zjawiła się w Domu Anubisa w momencie tajemniczego zniknięcia Joy, jednocześnie zastępując ją. Jej najlepszą przyjaciółką jest Amber. W 3 sezonie nie wraca do domu Anubisa, gdyż dowiedziała się, że Osirian (Eddie) i Wybrana muszą trzymać się z daleka.


Fabian Rutter (Brad Kavanagh) – Jest inteligentnym, uczynnym, grzecznym i dobrze wychowanym chłopakiem. Na ogół ludzie twierdzą, iż jest kujonem, jednak on twierdzi, że to nie prawda. Jako pierwszy zaprzyjaźnia się z Niną, podczas gdy inni są dla niej nie mili, wręcz chamscy. Jego najlepszymi przyjaciółmi są Nina, Mick, Amber i Joy. Jest byłym chłopakiem Niny. W 2. sezonie traci pamięć poprzez gniew Senkhary.


Joy Mercer (Klariza Clayton) – W 1. sezonie została porwana przez Stowarzyszenie Ankh, zaś w 2. powróciła jako uczennica. Jest bardzo uparta i mściwa, ale potrafi być miła i przyjazna. Jest zakochana w Fabianie i z tego względu nie lubi Niny. Pod koniec 2 sezonu w połowie dołącza do Sibuny.


Amber Millington (Ana Mulvoy Ten) – Jest bardzo ładną, rozpieszczoną dziewczyną, pochodzącą z dobrego domu. Mimo iż w większości sytuacji jest lekko kojarząca fakty blondynką, nie jest wcale taką mało inteligentna, jak poniektórym się to wydaje. W 1 sezonie była dziewczyną Micka, o którego konkurowała z Marą. W 3 sezonie jest dziewczyną Alfiego. W połowie 3 sezonu wyjeżdża do szkoły mody.


Patricia Williamson (Jade Ramsey) – Zadziorna i pyskata dziewczyna. Z reguły bezczelna i złośliwa, lecz później się zmienia. Na początku 1 sezonu nie znosi Niny, z czasem się z nią zaprzyjaźnia. Jej zaufanie trudno zdobyć, za wszelką cenę chcę dopiąć swego. Jej najlepszą przyjaciółką jest Joy. Później jej przyjaciółmi są Nina, Amber, Fabian, Eddie, Alfie.


Mick Campbell (Bobby Lockwood) – Jest popularnym, wysportowanym chłopakiem. Nie radzi sobie najlepiej z nauką, jednak to nie jest jego największe zmartwienie. Przyjaźnił się z Fabianem. Chodził z Amber, ale zerwał z nią, gdyż dziewczyna nie miała dla niego czasu. Potem spotykał się z Marą. Nie wrócił w sezonie 3.


Mara Jaffray (Tasie Dhanraj) – Pochodzi z bardzo bogatej i sławnej rodziny sportowców. Jest bardzo mądra i inteligentna. W pierwszej serii spotyka się z Mickiem. W sezonie drugim zakochuję się w Jeromie. Dzięki Eddiemu zaczyna patrzeć na niego jako nie przyjaciela, tylko chłopaka. Martwi się kiedy Jerome znika, gdyż w tym samym momencie zamierzała wyznać mu swoje uczucia. Pod koniec serii stają się parą. W 3 sezonie zrywają.


Alfred „Alfie” Lewis (Alex Sawyer) – Lubi się bawić i wygłupiać. Z charakteru nieco infantylny, niepoważny. Jest nieszczęśliwie zakochany w Amber, która w 1. sezonie go nie dostrzega. W 2 sezonie zaczynają tworzyć parę. Najlepszy przyjaciel Jerome’a. Jest zauroczony siostrą Patricii, Piper.W 3 sezonie zakochuje się w Willow.


Jerome Clarke (Eugene Simon) – Jest samolubnym i egocentrycznym chłopakiem. Lubi kłamać i manipulować ludźmi. Pod koniec 1. sezonu zakochuje się w Marze, a z czasem jego uczucia względem niej wzrastają. Pomaga jej w zemście na Micku, lecz robi to tylko dlatego, że ją kocha i wierzy że dziewczyna odwzajemni uczucie. Ostatecznie wyznaje Marze swoje uczucia w finale sezonu 2.


Eddie Miller (Edison Sweet) (Burkely Duffield) (sezon 2) – Przybył niedługo po odejściu Micka. Jest synem pana Sweeta, ale z początku zachowuje to w tajemnicy. Eddie jest Osirionem – jedyną osobą, która może ochronić wybraną. Jego przyjaciółmi są Fabian, Nina, Jerome, Mara oraz Patricia. Pod koniec sezonu 2 dołącza do Sibuny, a w 3 sezonie zostaje jej liderem.


K.T. Rush (Kara Tatianna) (Alexandra Shipp) (sezon 3) – Nowa uczennica w domu Anubisa. Jest partnerką Eddiego w odkrywaniu tajemnic.


Willow Jenks (Louisa Connolly-Burnham) (sezon 3) – Kolejna nowa uczennica, na początku nie mieszka w domu Anubisa, lecz z małą pomocą Joy, zamieszkała tam. Ma bzika na punkcie Amber.
 

 
Sezon 1
Amerykanka Nina Martin wprowadza się do Domu Anubisa, spotyka Sarę (byłą mieszkankę domu Anubisa) która prosi ją o znalezienie Kielicha Ankh który znajduje się w jej byłym domu. Nina i czterech uczniów cały pierwszy sezon szukają kielicha Ankh.

Sezon 2
Nina przez przypadek uwalnia z kielicha Ankh Egipską zjawę Senkharę, ta każe jej odnaleźć maskę Anubisa, albo ona i jej przyjaciele zapłacą najwyższą cenę. Nina kontaktuje się z zmarłą Sarą przez domek dla lalek, Sara pomaga jej odnaleźć maskę. Przez cały drugi sezon Sibuna (tajny klub) rozwiązuje śmiertelne zadania, by zdobyć maskę.

Sezon 3
Nina przekazuje prowadzenie Sibuny, Osirionowi Eddiemu. Do szkoły, przyjeżdza nowa nauczycielka, pani Denby. Ma wielki sekret - planuje wybudzić Roberta Frobishera-Smythe'a z klątwy i zawładnąć światem oraz rozpętać wielkie zło. Sibuna wraz z nową uczennicą KT, próbują zapobiec pani Denby i złemu Robertowi.
 

 
Osiemdziesiąt lat temu pewne małżeństwo archeologów, państwo Frobisher-Smythe, wybudowało piękny dom, który nazwali Domem Anubisa. Wprowadzili się do niego razem z ich jedną jedyną córką Sarą. Oboje zginęli tragicznie w czasie prac przy wydobywaniu grobowca króla Tutanchamona. Sarah pozostała w domu rodziców pod opieką okrutnego i podstępnego opiekuna, Victora Rodenmaara Seniora. Kiedy dorastała, odkryła w domu znaki prowadzące do ukrytego przez jej ojca skarbu. Nigdy jednak go nie odnalazła, aż w końcu wyprowadziła się z Domu Anubisa.
Obecnie w domu Anubisa mieści się tradycyjna brytyjska szkoła z internatem. Victor wciąż tu mieszka, gdyż jego ojciec opracował bowiem eliksir, który sprawia, że nigdy się nie starzeje. Eliksir ten jednak nie jest w stanie zapewnić mu nieśmiertelności, dopóki nie zostanie wypity z Kielicha Ankh. To właśnie kielich był przedmiotem poszukiwań zarówno Sary, jak i Victora oraz jego poddanych pracujących w szkole w charakterze nauczycieli.

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›